niedziela, 29 grudnia 2013

28.12.2013r.  "Piaskownia" pod Sukowem - Kamienna Góra - Bukówka

                 Passa dłuuuugiej, ciepłej jesieni trwa nadal. Końcówka roku a pogoda jak na koniec września. W słońcu było chyba z 16 stopni - tak, że można było siedzieć w samych bluzach. Po szybkim zmówieniu spotkamy się w autobusie linii 11 do Daleszyc i jedziemy do opuszczonej piaskowni pod Sukowem. Wędrując wzdłuż brzegu zbiornika czekamy na Skandala, który nie zdążył na autobus i musiał dotrzeć do nas z opóźnieniem.  

Słońce pięknie muskało zmarznięte po nocy i otulone mgłami łąki pod Sukowem

Nad piaskownią świeciło ciepłe, niskie grudniowe słońce nadając wspaniałego, pastelowego kolorytu

Jogi - znany badacz wysokich traw i chaszczy bacznie przyglądał się kilkumetrowym roślinom


Krzychu oparty o nadbrzeżną sosnę poddał się rozmyślaniom na tematy rubaszne.
Po opuszczeniu zbiornika udaliśmy się szeroką drogą leśną, służącą do zwózki drewna w stronę Kamiennej Góry (328)

Na skraju lasu napotkaliśmy licznie występujące tu ambony myśliwskie i gdyby nie ta kupa zrytego obornika, miejsce to byłoby bardziej urocze :)


Krzysiek postanowił wspiąć się po spróchniałej drabinie i spenetrować wnętrze jednej z ambon


Opuszczając dość duży kompleks leśny góry Otrocz podchodzimy do wijącej się wśród olch rzeki Lubrzanki. Za nią widać stromą górkę zwaną Zalasną.

Szlak niebieski prowadzi przez mostek zrobiony ze słupów energetycznych i kieruje nas na drugi brzeg


Nad rzeką rozpalamy wyczekiwane ognisko, które po rozważaniach Jogiego na temat pieczonej kaczki było jak najbardziej wskazane. Odgłosy burczącego brzucha skutecznie odstraszało dziką zwierzynę. A  że polanka była w słońcu, więc porozbieraliśmy się do bluz i zabraliśmy do opiekania mięsiwa.


Opodal polanki nad rzeką stoi stary młyn wodny, aktualnie wskrzeszony do życia i pracujący napędzany siłą Lubrzanki. Pilnowały go trzy małe bestie, które skutecznie łapały za nogawki spodniPo ominięciu Zalasnej udajemy się w stronę Bukówki na autobus, po drodze z powodu mojego "gonienia" rozlegały się gromkie narzekania i obelgi w moją stronę ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz